Co zrobić, aby przestać tyć?

Nadwaga stanowi problem, który na dzień dzisiejszy dotyka około 50% cywilizowanej społeczności. Niestety, liczba osób, których problemem jest nadmiar tkanki tłuszczowej bezustannie wzrasta.

Odchudzanie – temat niezwykle popularny?
Wydawać by się mogło, że tak duży odsetek osób z nadwagą sprawia, że odchudzanie jest popularne. Niekoniecznie. Trudy redukcji podejmuje zaledwie połowa osób borykających się z nadwagą. Dlaczego? Odchudzanie to proces niezwykle trudny, wymagający zaangażowania, determinacji i przede wszystkim czasu. Wiele osób mimo, że podejmuje trudy odchudzania – finalnie nie chudnie. Brak samodyscypliny sprawia, że proces ten staje się nieefektywny.

Kluczowe zaangażowanie, czyli jak schudnąć?
O tym, że odchudzanie wymaga regularności nie trzeba nikogo przekonywać. Wszak, to w pełni zrozumiałe, że nie należy ulegać pokusom. Kluczowym jest to, aby po prostu nie rezygnować z diety, treningu i suplementacji.

Niestety, dla wielu osób dieta czy trening jest zbyt wymagająca, by osiągnąć sukces. Być może jest to wynik zbyt dużych oczekiwań lub zbyt radykalnej zmiany. Dlatego też, jeśli podejmowałeś się odchudzania kilkukrotnie i za każdym razem rezygnowałeś/aś – musisz podejść do tego tematu nieco swobodniej.

Zmiany wprowadzaj stopniowo. W przypadku diety, po kolei eliminuj niezdrowe potrawy i posiłki. Zadbaj o to, by zamienniki były smaczne i zdrowe, to pozwoli Ci utrzymać motywację na najwyższym poziomie.

Jeśli zaś chodzi o aktywność fizyczną, to rozwiązaniem może być znalezienie sobie aktywnego hobby. Gra w piłkę nożną, tenisa czy jazda na rowerze może być równie efektywna jak nudny trening odchudzający. Pamiętaj jednak, że kluczowe jest zaangażowanie i regularność.

W momencie kiedy odchudzanie stanie się elementem Twojego życia, a nie wyczerpującym obowiązkiem – Twoja motywacja wzrośnie, a Ty przestaniesz tyć i będziesz mógł/mogła pochwalić się zgrabną sylwetką.

Dodaj komentarz