Płaski brzuch: jak schudnąć z brzucha?

O „sześciopaku” zamiast krągłego brzucha marzą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wszak, to element naszego ciała wokół którego bardzo często gromadzi się nadmierna ilość tkanki tłuszczowej.

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki jest jednak zadaniem trudnym, wymagającym ogromu pracy i cierpliwości. Z tego też względu, tylko nielicznym udaje się uzyskać upragniony efekt.

Wymarzony „sześciopak”.
Marzysz o tym by mięśnie Twojego brzucha były dobrze widoczne? Chcesz stać się posiadaczką lub posiadaczem płaskiego brzucha? Przygotowaliśmy mini-poradnik, który pozwoli Ci osiągnąć wymarzone rezultaty. Zapraszamy do szczegółowej lektury.

 1. Po pierwsze: schudnij
  Brzuch to miejsce w którym bardzo szybko gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej. Aby móc rozpocząć budowę „sześciopaka” musimy wpierw pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu. Procesu odchudzania nie należy jednak ograniczać do ćwiczeń na brzuch. Należy realizować ogólnorozwojowy trening, gdyż w przypadku redukcji (niezależnie od miejsca nagromadzenia tkanki tłuszczowej) będzie on najefektywniejszy.
 2. Po drugie: zadbaj o odżywianie
  Zalegająca tkanka tłuszczowa to defekt, który bardzo często uwarunkowany jest przez złą dietę. Musisz bezwzględnie zadbać o to, by Twoje nawyki żywieniowe nie były przeszkodą w osiągnięciu wymarzonych rezultatów. Odżywiaj się zdrowo, pełnowartościowo i regularnie.
 3. Po trzecie: trenuj mięśnie brzucha
  Aby uwidocznić tzw. sześciopak musisz zadbać o odpowiedni trening. Mięśnie brzucha można wzmocnić realizując proste ćwiczenia. Nie jest wymagany praktycznie żaden sprzęt. Doskonale na wzrost mięśni brzucha oddziałują takie ćwiczenia jak: unoszenie nóg do tułowia, brzuszki czy skręty tułowia.
 4. Po czwarte: realizuj trening cardio
  Po zbudowaniu masy mięśniowej warto ponownie zredukować tkankę tłuszczową. Do aerobów warto dołączyć zestaw ćwiczeń ABS, ABS II lub A6W co dodatkowo uwidoczni dobrze zbudowane mięśnie brzucha.

Pamiętaj: proces budowy mięśni brzucha bywa czasochłonny. Uzbrój się w cierpliwość i nigdy nie poddawaj. Powodzenia!

Dodaj komentarz