Jak dbać i pielęgnować włosy rozjaśniane?

Włosy – niezwykle ważny element kobiecej urody. Panie spędzają mnóstwo czasu nad ich pielęgnacją i stylizacją. Wszystko po to, aby prezentowały się bardzo dobrze i wpływały na atrakcyjność.

Jednym z zabiegów, którym włosy poddawane są szczególnie często jest rozjaśnianie. To forma koloryzacji włosów, która doprowadza do szeregu zniszczeń. Włosy stają się bardziej suche, łamliwe i pozbawione blasku.

Jak pielęgnować włosy rozjaśniane?

Bez cienia wątpliwości – pielęgnacja włosów rozjaśnianych nie należy do najłatwiejszych. Przede wszystkim, bezpośrednio po zabiegu włosy należy poddawać bezustannym procesom regeneracyjnym, a mianowicie:

  • odżywianiu od zewnątrz (stosowanie odżywek zarówno zmywalnych, jak i niezmywalnych)
  • odżywianiu od wewnętrz (suplementacja biotyny, minerałów oraz innych witamin)
  • stosowaniu maseczek (o działaniu wzmacniającym i regenerującym)
  • olejowaniu włosów (tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu naturalnych olejków)

Codziennie natomiast należy włosy dokładnie myć specyfikami o niezbyt silnych właściwościach. Szampony powinny być pozbawione SLS lub innych detergentów. Co więcej – niektórzy zalecają realizację codziennych procesów pielęgnacyjnych przy użyciu zwykłych, zmywalnych odżywek do włosów.

Jak dbać o włosy rozjaśniane – czego nie robić?

Realizacja odpowiednich procesów pielęgnacyjnych to jedno. Drugim, równie ważnym zadaniem jest odpowiednia ochrona włosów przed ewentualną, dalszą degradacją. Co przez to rozumiemy?

Przede wszystkim, należy na czas określony (do momentu powrotu do optymalnej kondycji) zrezygnować z wykorzystywania stylizatorów chemicznych oraz urządzeń bazujących na wysokiej temperaturze. Niezwykle ważnym jest również to, aby ograniczyć ekspozycję włosów na szkodliwe warunki (także słońce, silny wiatr, deszcz czy mróz). W przypadku stwierdzenia nadmiernej łamliwości należy również dodatkowo zrezygnować z mocnych upięć włosów.

Reasumując, pielęgnacja włosów rozjaśnianych to nie tylko szereg zabiegów pielęgnacyjnych, to także konieczność ograniczenia stylizacji do minimum.

Dodaj komentarz