Jak leczyć wypadanie włosów?

Proces wypadania włosów to niezwykle złośliwa przypadłość wielu ludzi na całym świecie. Choroba jaką jest łysienie dotyka zarówno kobiety i mężczyzn. Łysienie wiąże się z wieloma czynnikami, między innym z pogodą, samopoczuciem oraz ogólnym zdrowiem człowieka. O powodach łysienia przeczytasz w innym artykule.

Co na wypadanie włosów? Domowe sposoby.
Jest wiele sposób na to, by poradzić sobie z wypadającymi kosmykami włosów. Przede wszystkim są to naturalne maseczki, które w łatwy sposób można wykonać w domowym zaciszu. Jedną z lepszych maseczek jest mieszanka wykonana z czosnku oraz łyżki miodu. Czosnek to rewelacyjna broń na wszelkie choroby oraz schorzenia. Polecany jest zarówno przez lekarzy pierwszego kontaktu jak i specjalistów najlepszych klinik. Czosnek, który przecieramy przez tarkę warto wymieszać z łyżką miodu i pozostawić na włosach przez dwie godziny. Czosnek i miód spowodują, że włosy będą mocne oraz lśniące. Wiele osób chwali sobie także maseczkę z soku z korzenia czarnej rzodkiewki. Już w starożytności rzodkiewka uznana była za leczniczą roślinę. Obecnie sok z czarnej rzodkiewki wykorzystuje się w branży farmaceutycznej i kosmetycznej. Roślina ta jest również doskonałym lekarstwem na wypadanie włosów. Jeszcze innym produktem jest przepyszny owoc – banan. Maseczka bananowa składa się ze startego banana, jogurtu naturalnego, miodu, oleju oraz mleka. Całość mieszanki nakładamy na wymyte włosy i pozostawiamy na włosach przez godzinę, a nawet dłużej. Maseczka bananowa odżywia włosy. Są puszyste, lekkie oraz nawilżone.

W przypadku braku dostatecznej efektywności, wypadanie włosów należy skonsultować ze specjalistą – trychologiem. Być może, defekt ten uwarunkowany jest przez inne czynniki (np. chorobę lub zażywane leki), co wymaga odpowiedniej diagnozy i zastosowania innych form leczenia, np.

  • Fototerapii
  • Przeszczepu włosów
  • Mezoterapii

O trybie leczenia powinien decydować specjalista (w oparciu o postawioną diagnozę).

Dodaj komentarz