Jak wydłużyć stosunek?

Oczekiwania kobiet w sypialni bywają bardzo duże. Panie nie tylko pragną namiętności i zaangażowania, ale także odpowiedniego czasu stosunku. Niestety, wielu mężczyzn to, mówiąc kolokwialnie – krótkodystandsowcy.

Przedwczesny wytrysk jest bowiem dolegliwością, która dosięga sporą grupę Panów. Jak sobie z tym poradzić? Co zrobić, aby przedłużyć stosunek?

Przyczyny przedwczesnego wytrysku

W pierwszej kolejności należy zrozumieć, że przedwczesny wytrysk może stanowić zarówno przypadłość nabytą, jak i wrodzoną. Czynników kształtujących tę dolegliwość jest wiele. Nie mniej jednak do najczęściej występujących zaliczyć możemy:

  • problemy zdrowotne (m.in: nadciśnienie tętnicze, zapalenie/przerost gruczołu krokowego)
  • zbyt częsta masturbacja
  • abstynencja seksualna
  • lęk przed odrzuceniem (wyśmianiem)
  • używki (a w szczególności alkohol)

Co więcej, ejakulacja (wytrysk) to wynik psychiki, a nie fizyki (według lekarzy). Dlatego też, ten problem zwykle rozwiązuje się poprzez psychoterapię, rzadziej przez leczenie farmakologiczne.

Jak poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem i wydłużyć stosunek?

Jak już wspomnieliśmy – najpowszechniejszą metodą leczenia tej nieprzyjaznej dolegliwości jest psychoterapia, czyli cykliczne spotkania z terapeutą-seksuologiem. Wbrew pozorom, to bardzo skuteczne rozwiązanie.

Lekarze zalecają również zmianę trybu życia na zdrowszy – poprawę odżywiania, wzmożenie aktywności fizycznej itd.. Dzięki temu, kondycja fizyczna organizmu nie będzie miała wpływu na jakość stosunku seksualnego. Stosowanie środków farmakologicznych to również korzystne rozwiązanie. Zaleca się w początkowej fazie wybierać naturalne preparaty, które nie ingerują w dużym stopniu w organizm (suplementy diety).

Oczywiście, w przypadku gdy przedwczesny wytrysk jest wynikiem np. Urazu neurologicznego, podejmuje się zupełnie inny tryb leczenia. Możliwe są zabiegi chirurgiczne, leczenie hormonalne itp.

Nie mniej jednak – w każdym z przypadków, pierwszym krokiem powinna być konsultacja ze specjalistą.

Opublikowany w SEKS

Dodaj komentarz