Cellulit – przyczyny i usuwanie

Cellulit to dolegliwość skóry, która objawia się poprzez zdeformowaną tkankę tłuszczową. Najczęściej zmiany dotykają okolice ud, pośladków oraz brzucha. Cellulit zwykle dotyczy kobiet (w ponad 90% przypadków). Tzw. skórka pomarańczowa u mężczyzn to defekt wywołany zaburzeniami hormonalnymi.

Cellulit – poznaj problem. Przyczyny występowania skórki pomarańczowej.

Cellulit kształtowany jest przez liczne czynniki. Najczęściej wywoływany jest przez złe odżywianie i brak aktywności fizycznej. Występuje głównie u osób, które borykają się z nadwagą (ale nie tylko).

Do występowania cellulitu przyczyniają się również zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety, dlatego też skórka pomarańczowa jest obecna podczas ciąży, okresu dojrzewania i menopauzy. Wpływ na cellulit mają również obcisłe ubrania (powodują ucisk skórny), a także niewłaściwa pielęgnacja i odżywianie skóry.

Cellulit – jak pozbyć się pomarańczowej skórki?

Cellulit to niezwykle nieestetyczna przypadłość, której pozbycie – na całe szczęście – nie jest trudne. W większości przypadków – kilkutygodniowa terapia antycellulitowa jest wystarczająca, aby raz na zawsze pozbyć się tego defektu.

Do najczęściej stosowanych rozwiązań zaliczamy:

Peelingi – zarówno gotowe, jak i domowej receptury. Peeling należy wmasowywać kolistymi ruchami na miejsce zmienione chorobowo nawet do 3 razy na dobę. W przypadku wystąpienia podrażnień skóry należy czasowo zawiesić realizację tego typu zabiegu.

Suplementacja anty-cellulitowa – środki w tabletkach mają na zadaniu pobudzić krążenie i doprowadzić do usunięcia/zredukowania zdeformowanej tkanki tłuszczowej. Alternatywnie można stosować dietę anty-cellulitową.

Zabiegi medycyny estetycznej – mezoterapia, mikrodermabrazja, peeling chemiczny czy lipolifting to rozwiązania, które gwarantują natychmiastowe efekty. Niestety ich koszt bardzo często przekracza możliwości finansowe.

W przypadku dużych zmian skórnych lub występowania bólu należy skonsultować defekt z lekarzem dermatologii.

Dodaj komentarz