Depilacja laserowa: cena, opinie

Zdecydowanie najskuteczniejszą (najtrwalszą) formą usuwania włosów z niemal każdego miejsca na skórze jest depilacja laserowa. Efekty tej formuły utrzymują się niemal przez kilka lat. To niezwykle wygodne rozwiązanie jest jednak bardzo kosztowne, przez co nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Depilacja laserowa – jak to działa?

Usuwanie przy użyciu lasera frakcyjnego polega na przekazaniu ciepła melaninie (naturalnemu barwnikowi skóry), co doprowadza do rozpadu mieszka włosowego i komórek odpowiedzialnych za wzrost nowych włosów.

Depilacja laserowa – kto może, a kto nie może skorzystać?

Zabieg ten dedykowany jest przede wszystkim dla osób, które chcą trwale usunąć owłosienie ze skóry. Depilacji laserowej poddać można każdą część ciała. Należy jednak liczyć się z tym, że po zabiegu mogą wystąpić podrażnienia i obrzęki przez kilka następnych dni. Dlatego też warto przygotować sobie kilka dni wolnego na rekonwalescencję.

Przecwiskazania do zastosowania tej formy depilacji to przede wszystkim jasne włosy. Zabieg nie działa u osób posiadających blond, siwe lub rude włosy, gdyż zawarość barwnika (melaniny) we włosie uniemożliwia rozpad mieszka włosowego.

Z zabiegu skorzystać nie mogą także osoby z chorobami skórnymi, posiadającymi opaloną skórę. Wykluczające mogą być również przeżyte choroby oraz alergie.

O wszelkich przeciwskazaniach pacjent zostaje poinformowany podczas konsultacji z dermatologiem. Wówczas też wykonywana jest próba laserowa na niewielkim obszarze co pozwala sprawdzić, czy nie występują skutki uboczne.

Depilacja laserowa – cena

Ostatnimi czasy ceny depilacji laserowej poszybowały ostro w dół. Wszystko za sprawą upowszechnienia się metody. Wszak, coraz więcej zakładów medycyny estetycznej oferuje depilację laserową. Duża konkurencja pozwoliła na obniżenie ceny do 200-300zł za sesję. W zależności od struktury włosa i jego gęstości należy zrealizować od 4-8 sesji, aby usunąć wszystkie włosy z danej części ciała. Czas trwania zabiegu zależy od konkretnego miejsca oraz rodzaju włosa.

Dodaj komentarz