Jak depilować bikini? Najlepsze metody!

Gładka, pozbawiona włosów skóra to marzenie każdej kobiety. Panie na zabiegach depilacyjnych spędzają mnóstwo czasu. Wszakże, usuwają włosy z niemalże całego ciała. Dzisiaj, pragniemy przedstawić najlepszego, najczęściej wykorzystywane metody depilacji bikini.

1. Depilacja laserowa

Zdecydowanie najtrwalszym sposobem na pozbycie się włosów jest depilacja laserowa. To metoda wykorzystująca nowoczesną technologię, która za pomocą wiązki lasera doprowadza do degradacji włosa. Ponadto, zniszczeniu ulegają także komórki, które odpowiadają za wzrost włosa. Dzięki temu, trwałość depilacji laserowej może wynieść nawet kilka lat.

Usuwanie włosów jest w pełni bezpiecznym zabiegiem i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jedynie w przypadku skóry wrażliwej, mogą występować delikatne podrażnienia. Jednakże w większości przypadków dyskomfort znika po 1-2 dniach.

2. Depilacja brazylijska

Brazilian waxing, bo tak właściwie nazywa się depilacja brazylijska to zabieg wykorzystujący rozgrzany wosk lub pastę cukrową. Kosmetolog rozprowadza na skórze poddawanej depilacji, ciepłą substancję. Wosk lub pasta cukrowa zostaje pozostawiona do wyschnięcia, a następnie szybkim, energicznym ruchem suchy płat zostaje oderwany.

Depilacja brazylijska wymaga doświadczonego kosmetologa. W przeciwnym wypadku może okazać się zabiegiem dosyć bolesnym. Trwałość zabiegu to zwykle kilka tygodni.

3. Golarki, depilatory

Nadal powszechnie włosy z okolic bikini usuwa się przy pomocy ostrza. To rozwiązanie stosunkowo tanie (maszynka jednorazowa to koszt kilku złotych), ale niestety najmniej trwałe. Włosy odrastają zwykle już po kilku dniach, przez co zabieg trzeba powtarzać.

Zaletą wykorzystywania depilatorów jest jednak to, że usuwanie włosów można skutecznie przeprowadzić w domu. Dodatkowo, zabieg trwa kilka minut, przez co jego częstotliwość nie jest aż tak uciążliwa.

Jak nie trudno zauważyć – każda z metod ma swoje wady i zalety. Nie mniej jednak, zdecydowanie najwygodniejsza jest depilacja laserowa – bezpieczna, bezbolesna i przede wszystkim trwała.

Dodaj komentarz