Jak szybko zbudować czystą masę mięśniową?

Droga do upragnionej sylwetki często jest trudna i wyboista. Nie ma w tym nic dziwnego – zmiany w naszej figurze wymagają sporych poświęceń. Należy bowiem zadbać o zmianę nawyków żywieniowych, realizację planu treningowego i stosowanie odpowiedniej suplementacji.

W zdecydowanej większości przypadków celem jest odchudzenie organizmu. Znacznie rzadziej za cel stawiana jest masa mięśniowa. Uwarunkowane jest to przede wszystkim tym, iż nadwaga to zdecydowanie powszechniejszy problem, aniżeli niedowaga.

Czysta masa mięśniowa – jak ją zbudować?
Wydawać by się mogło, że nabieranie masy nie jest niczym trudnym. W zasadzie trudno się z tym nie zgodzić, ale pod warunkiem, że nie dbamy o jakość tejże masy. W momencie kiedy naszym celem jest zbudowanie czystej masy mięśniowej sytuacja ma się nieco inaczej. Wszak, rozwój włókien mięśniowych jest zadaniem, które można określić mianem wymagającego.

Budowanie masy mięśniowej wiąże się z koniecznością: zmian dietetycznych, realizacji treningu siłowego i opcjonalnie – stosowania suplementacji na masę. Poniżej pokrótce przedstawiamy każdy z tychże procesów.

Dieta na masę
Poprzez „dietę na masę” rozumiany jest pełnowartościowy jadłospis, którego bilans odpowiada generowanemu zapotrzebowaniu. W praktyce oznacza to, że ilość węglowodanów, białka i tłuszczy jest różna dla każdej jednostki. Zależy od podejmowanej aktywności fizycznej, intensywności treningu oraz wagi danej osoby.

Trening na masę
Aby doszło do rozwoju włókien mięśniowych należy bezwzględnie zadbać o to, by trening siłowy miał charakter progresywny. Innymi słowy – obciążenie treningowe musi się zwiększać wraz z każdą kolejną sesją treningową.

Plan treningowy należy realizować od 3 do 4 razy w tygodniu. Zaś sam trening powinien być oparty na ćwiczeniach bazowych.

Suplementacja na masę
Opcjonalna suplementacja na masę to przede wszystkim stosowanie: kreatyny, glutaminy, aminokwasów lub l-karnityny. Te preparaty działają stymulująco na procesy wzrostu włókien mięśniowych.

Dodaj komentarz