Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów oferowanych przez gabinety medycyny estetycznej. Polega na aplikacji kwasu hialuronowego i innych substancji odżywczych, bezposrednio do skóry, co gwarantuje naprawdę wspaniałe rezultaty.

Mezoterapia iniekcyjna (igłowa) – zastosowanie

Mezoterapia to zabieg, którego wykorzystanie jest bardzo powszechne w leczeniu, bądź usuwaniu:

  • łysienia
  • rozstępów
  • cellulitu
  • przebarwień
  • nadmiaru tkanki tłuszczowej
  • zmarszczek

Bardzo często zabiegi przeprowadzane są przy wykorzystaniu gotowych preparatów. Zdarza się jednak, że lekarz na podstawie przeprowadzanych badań tworzy indywidualną mieszankę wartości odżywczych, któa zostaje aplikowana do skóry właściwej pacjenta.

Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg?

Mezoterapia polega na aplikacji (poprzez nakłucie) preparatu. Mikstura wstrzykiwana jest co około 1 centymetr w miejsce, które poddawane jest leczeniu lub rewitalizacji.

W miejscu wstrzykiwania powstają grudki, które znikają po kilkudziesięciu godzinach. Igła jest na tyle mała, że ślady po wkłuciach również są niewidoczne po upłynięciu dwóch dób.

Zabieg może być stosowany przed dosłownie każdego. Nie trzeba szczególnie się do niego przygotowywać. Nie powoduje skutków ubocznych.

Mezoterapia igłowa – jakie efekty daje zabieg?

Przede wszystkim mezoterapia igłowa to zabieg, który pozwala całkowicie usunąć pojawiające się defekty skórne. Poprawny dobór i aplikacja preparatu jest niemal gwarancją wysokiej skuteczności.

Mezoterapia przede wszystkim wpływa na poprawę funkcjonalną i strukturalną skóry. Uzupełnia niedobory, pobudza krążenie, doprowadza do zgrubienia naskórka oraz stymuluje komórki do wytworzenie nowych włókien kolagenowych.

Ten zabieg jest rozwiązaniem dedykowanym zarówno dla osób młodych, jak i starszych. Pełne efekty zauważyć można po serii 5-7 zabiegów. Następnie raz na pół roku nalezy stosować zabieg podtrzymujący.

Dodaj komentarz