Rozstępy – usuwanie

Według statystyk – 70% kobiet i 40% mężczyzn borykają się z bardzo nieestetycznym defektem skórnym jakim niewątpliwie są rozstępy. Występujące na brzuchu, pośladkach, udach, plecach i biuście czerwone prążki są prawdziwą urodową zmorą.

Niewątpliwie jest to powód kompleksów i wstydu. Na całe szczęście, w dobie tak rozwiniętej medycyny istnieją sposoby na podjęcie skutecznej walki z rozstępami. Niektóre zabiegi nie pozostawiają żadnego śladu po rozstępach.

Rozstępy – przyczyny

Rozstępy pojawiają się w wyniku nadmiernych napięć skóry (nadwaga, nadmierne wzrosty ciała) i zachwiania gospodarki hormonalnej. Bardzo często są spotykane u kulturystów, kobiet w ciąży oraz młodzieży szybko rosnącej.

Rozstępy – usuwanie

Medycyna oferuje wiele różnych metod walki z rozstępami. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich wraz z krótkim opisem.

Maści i kremy – do niedawna jedyny sposób walki z rozstępami. Maści i kremy mają na zadaniu poprawić kondycję skóry, dostarczyć kolagen oraz odbudować miejsce zmienione chorobowo. Nie usuwają, a jedynie zmniejszają objętość i ograniczają widoczność blizn.

Mikrodermabrazja – jeden z najpopularniejszych zabiegów na rozstępy. Mikrodermabrazja to nic innego jak mechaniczne ścieranie naskórka, warstwa po warstwie. Wbrew pozorom, zabieg ten jest bezbolesny. Ta metoda może doprowadzić co całkowitego usunięcia rozstępów. Koszt jednego zabiegu to około 300 złotych (aby całkowicie usunąć rozstępy należy wykonać serię kilku zabiegów).

Mezoterapia – zabieg polegający na odżywianiu skóry poprzez podanie specjalnie stworzonego preparatu (opartego na badaniach indywidualnych). Miksturę witamin, składników odżywczych i minerałów wstrzykuje się bardzo cienką igłą w okolicach miejsc zmienionych chorobowo. Jeden zabieg kosztuje około 250zł (minimalna liczba zabiegów to około 3-6).

Laseroterapia – skóra pacjenta poddawana jest podgrzaniu, co ma na celu odparować jej warstwy. Laser ma na celu jak najbardziej zbliżyć kolor blizny rozstępu do skóry pacjenta, co w praktyce sprawia, że rozstępy są praktycznie niewidoczne.

Poza wyżej wymienionymi metodami usuwanie rozstępów można realizować poprzez stosowanie domowych sposobów, zabiegu systemem TMT, peelingami chemicznymi oraz cryolift.

Dodaj komentarz