Leki na chrapanie

Chrapanie to przypadłość, która przez bardzo duże grono osób jest najzwyczajniej w świecie lekceważona. Wynika to przede wszystkim z braku świadomości zagrożeń jakie niesie za sobą te z pozoru błahe zjawisko.

Chrapanie doprowadza do poważnych konsekwencji zdrowotnych!
Nieleczenie chrapania może skutkować nawet śmiercią. Wszak niedrożności w układzie oddechowym doprowadzają do powstawania tzw. bezdechu sennego. Ta przypadłość polega na krótkotrwałych, ale niezwykle częstych przerwach w oddychaniu podczas snu. Skutkiem tego zjawiska może być niedotlenienie, zawał serca lub udar mózgu.

Chrapanie musi być leczone. W przeciwnym wypadku ucierpi nasze zdrowie. Oczywiście, nie w każdym przypadku przypadłość ta musi kończyć się w tragiczny sposób. Zazwyczaj skutkuje tylko i aż: problemami z erekcję, zaburzeniami koncentracji, nadmierną sennością i bezustannym uczuciem zmęczenia.

Jakie są przyczyny chrapania?
Chrapanie to zjawisko, które może być kształtowane przez szereg różnych czynników. Najczęściej wynika z nieprawidłowości w anatomicznej budowie układu oddechowego.

Może być również wynikiem:

  • Palenia papierosów
  • Spożywania alkoholu przed snem
  • Otyłości
  • Braku aktywności fizycznej

Co więcej, chrapania może wynikać z niekomfortowego snu, tudzież: niewygodnego materaca i poduszki lub nieodpowiednio przygotowanej sypialni (zła wilgotność i temperatura powietrza).

Leki na chrapanie
Leczenie chrapania może przybierać różne formy. Zdecydowanie najczęściej realizowaną metodą jest zastosowanie aparatów na chrapanie. To urządzenia, których skuteczność wynosi 100%. Działają następująco: w przypadku pojawienia się jakichkolwiek niedrożności w układzie oddechowym, aparat zwiększa ciśnienie podawanego tlenu, co umożliwia swobodne oddychanie w czasie snu. Niestety wygoda stosowania takich aparatów może pozostawiać wiele do życzenia.

Alternatywnym rozwiązaniem są różnego rodzaju środki farmakologiczne i suplementy diet. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Snoran Plus – tabletki na chrapanie, które nie tylko eliminują objawy, ale także źródło problemu.

 

Dodaj komentarz