W jaki sposób odkwasić i oczyścić organizm?

Wiele osób prowadzi niezdrowy tryb życia, czego konsekwencją jest zanieczyszczenie i zakwaszenie organizmu. Jak radzić sobie z tymi przypadłościami? Jak odkwasić i oczyścić organizm? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź w dalszej części tej publikacji.

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?
Szkodliwe substancje znajdują się dosłownie wszędzie. W praktyce, bardzo trudno ich całkowicie uniknąć. Na szczęście, procesy detoksykacyjne pozwalają pozbyć się niemal wszystkich toksyn z organizmu.

Detoksykację można przeprowadzić kilkoma metodami. Do najpopularniejszych zaliczamy:

  • Diety oczyszczające – tzw. diety głodówkowe oparte na zdrowych warzywach i owocach. W skład diety wchodzić mogą również naturalne soki owocowe pozbawione konserwantów oraz cukru. To efektywny sposób, ale nie do końca bezpieczny jeśli chodzi o zdrowie organizmu. Tego typu detoksykacja może osłabiać organizm (dieta głodówkowa = dieta niepełnowartościowa).
  • Suplementy diet – zwykle oparte są na błonniku, czyli substancji nie podlegającej trawieniu w organizmie. Niezwykle efektywne, a przy tym w pełni bezpieczne. Ich stosowanie jest bardzo wygodne.
  • Domowe receptury – zaliczyć można do nich preparaty oparte na sodzie oczyszczonej, soku z cytryny itp. Najpopularniejszy detoks tego typu to detoks Beyonce.

Jak odkwasić organizm?
Do zakwaszenie organizmu dochodzi na skutek spożywania niezdrowych, kwasotwórczych produktów, między innymi – słodkich gazowanych napojów, słodyczy czy czerwonego mięsa.

Proces odkwaszania można zrealizować wykorzystując następujące metody:

  • Dieta zasadowa – jadłospis oparty głównie na produktach o silnym działaniu zasadotwórczym. Okres stosowania – minimum kilka tygodni.
  • Domowe receptury – mikstury oparte o ocet jabłkowy, sodę oczyszczoną oraz sok z limonki. W pełni bezpieczne, ale niezbyt komfortowe jeśli chodzi o kwestię stosowania.
  • Suplementy diet na odkwaszanie – preparaty wygodne, skuteczne i w pełni bezpieczne. Oparte zwykle na naturalnych składnikach takich jak spirulina i chlorella.

Dodaj komentarz